Закон про освіту

28 вересня 2017 року набуває чинності № 2145-VІІІ «Про освіту», прийнятий Верховною Радою України 5 вересня та схвалений Президентом України 26 вересня.

 

Документ запроваджує програму 12-річної повної загальної середньої освіти для початкової та профільної середньої освіти з вересня 2018 року, для базової середньої освіти з 1 вересня 2022 року.

 

Повна середня освіта буде складатися з початкової освіти тривалістю 4 роки, базової середньої освіти тривалістю 5 років, яка надається в гімназії, та профільної середньої освіти тривалістю 3 роки, яка отримується в ліцеї, або в закладах професійної середньої освіти.

 

Навчання в школі діти зможуть починати у 6 чи 7 років. Результати навчання учнів після завершення кожного з рівнів освіти будуть оцінюватися шляхом державної підсумкової атестації, яка може здійснюватися у вигляді зовнішнього незалежного тестування чи для учнів молодшої школи здійснюватися лише з метою моніторингу.

 

У Законі зазначено, що право на безоплатну освіту забезпечується для здобувачів дошкільної та повної загальної середньої освіти - за рахунок розвитку мережі закладів освіти всіх форм власності та їх фінансового забезпечення у порядку, встановленому законодавством, і в обсязі, достатньому для забезпечення права на освіту всіх громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на території України; для здобувачів позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та післядипломної освіти - у закладах освіти чи інших суб’єктів освітньої діяльності за рахунок фінансування з державного та/або місцевого бюджетів у порядку, встановленому законодавством і для здобувачів вищої освіти - у закладах освіти за рахунок фінансування з державного та/або місцевого бюджетів у порядку, встановленому законодавством.

 

Держава гарантує безоплатне забезпечення підручниками (у тому числі електронними), посібниками всіх здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

 

Стаття 7 передбачає, що мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова.

 

Особам, які належать до національних меншин України, гарантується право на навчання в комунальних закладах освіти для здобуття дошкільної та початкової освіти, поряд із державною мовою, мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується шляхом створення відповідно до законодавства окремих класів (груп) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою і не поширюється на класи (групи) з навчанням українською мовою.

 

Особам, які належать до корінних народів України, гарантується право на навчання в комунальних закладах освіти для здобуття дошкільної і загальної середньої освіти, поряд із державною мовою, мовою відповідного корінного народу. Це право реалізується шляхом створення відповідно до законодавства окремих класів (груп) з навчанням мовою відповідного корінного народу України поряд із державною мовою і не поширюється на класи (групи) з навчанням українською мовою.

 

Особам, які належать до корінних народів, національних меншин України, гарантується право на вивчення мови відповідних корінного народу чи національної меншини в комунальних закладах загальної середньої освіти або через національні культурні товариства.

 

Особам з порушенням слуху забезпечується право на навчання жестовою мовою та на вивчення української жестової мови.

 

Заклади освіти забезпечують обов’язкове вивчення державної мови, зокрема заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти - в обсязі, що дає змогу провадити професійну діяльність у вибраній галузі з використанням державної мови.

 

Особам, які належать до корінних народів, національних меншин України, іноземцям та особам без громадянства створюються належні умови для вивчення державної мови.

 

Окрім того, Закон визначає види освіти, форми здобуття освіти, структуру освіти, організаційно-правовий статус закладів освіти, встановлює автономію закладу освіти, управління закладом освіти, права і обов’язки засновника закладу освіти.

 

Закон також удосконалює систему управління освітою, визначає вимоги до формування змісту освіти, врегульовує питання економічної діяльності закладів освіти.

Вивчення навчальних предметів у 2015-16 н.р.
Метотодичні рекомендації у 2015-16 н.р..
Microsoft Word документ 193.8 KB
Програма для 5-9 класів
ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА.doc
Microsoft Word документ 462.5 KB
Зміни до навчальних програм у 1-3 класах
Adobe Acrobat документ 72.2 KB
Середній бал.pdf
Adobe Acrobat документ 36.8 KB
КОНЦЕПЦІЯ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ.doc
Microsoft Word документ 117.0 KB
ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ.doc
Microsoft Word документ 66.5 KB
ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В КАБІНЕТІ ІНФОРМАТИКИ
Microsoft Word документ 30.0 KB
Інструкція.doc
Microsoft Word документ 28.0 KB
Посадові інструкції.doc
Microsoft Word документ 291.0 KB
inform.doc
Microsoft Word документ 226.5 KB
Основи здоров’я
osn_zdor.doc
Microsoft Word документ 49.0 KB
Початкова школа
pochat_shkola.doc
Microsoft Word документ 282.5 KB
Правознавство
susp_gromad.doc
Microsoft Word документ 121.0 KB
Світова література
svit_lit.doc
Microsoft Word документ 132.0 KB
Креслення
trud_kresl.doc
Microsoft Word документ 74.5 KB
Українська література
ukr_lit.doc
Microsoft Word документ 131.5 KB
Захист Вітчизни
zah_vitch.doc
Microsoft Word документ 47.0 KB
математика
1225_mathem-2012-13.doc
Microsoft Word документ 154.5 KB
Укр.мова
ukr_mova2013.zip
Сжатый архив в Zip формате 68.3 KB
Інструкція з ведення класного журналу у 1-4 класах
Інструкція з ведення класного журналу дл
Microsoft Word документ 121.2 KB
Вимоги до ведення класного журналу учнів
Microsoft Word документ 23.3 KB
Мотивація навчальної діяльності школярів
Microsoft Word документ 43.5 KB
Атестація педагогічних працівників.doc
Microsoft Word документ 54.0 KB
Про застосування деяких норм Типового по
Microsoft Word документ 29.0 KB
Щодо атестації педагогічних працівників
Microsoft Word документ 28.0 KB

Вакантні місця для майбутніх першокласників

У Золотобалківській ЗОШ наявні вакантні місця для  здобувачів освіти у 1 класі у кількості 20 місць.

Запрошуємо всіх бажаючих навчатись у 1 класі Золотобалківської ЗОШ І-ІІІст.

Новини

http://www.la-strada.org.ua/

Національна дитяча"гаряча лінія"

Наша школа нагороджена дипломом  серед сільських шкіл у Конкурсі на кращий веб-сайт закладу освіти

Сайт учителя світової літератури

Раєнко В.І.

raenkovita.jimdo.com

Сайт учителя математики

 Кордіс А.О.

matemal.jimdo.com

Адреса:

вул. Шкільна, 13

с. Золота Балка

Нововоронцовський район

Херсонська область.

74214